העולם נחרב. הכל מתמוטט מסביב. האדם הקרוב מכל הלך לעולמו. הכאב נשאר, אבל החיים חייבים להמשך… אז איך ממשיכים?

ההתמודדות עם האבל הינה קשה מנשוא, אך למרות הכאב, צריך להתמודד עם הסוגיות המשפטיות שמעלה פטירת קרוב.

הסוגיות המשפטיות כתוצאה מפטירה, משתרעות על פני מספר רב של תחומים משפטיים. בשורות הבאות, אנסה להסביר בקצרה מהן הזכויות של יורשים ותלויים במי שנהרג כתוצאה מתאונה:

כשאדם נפטר כתוצאה מתאונת דרכים–ליורשים ולתלויים קיימת זכות תביעה עפ"י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

כשאדם נפטר כתוצאה מתאונת עבודה / מחלת מקצוע–אם הפטירה נבעה כתוצאה מרשלנות של המעסיק (ובדרך כלל, לצערנו, רוב תאונות העבודה נובעות מרשלנות של מעסיק), הרי שליורשים ולתלויים קיימת הזכות להגיש תביעה כנגד המעסיק (או כנגד צד שלישי, במידה וצד שלישי התרשל). בנוסף – קיימת עילת תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי (ענף נפגעי עבודה).

זכויות נוספות ליורשים ותלויים של מי שנפטר כתוצאה מהתאונה– אם הפטירה נבעה כתוצאה מרשלנות של צד שלישי, ניתן לתבוע את אותו צד שלישי ; בדרך כלל קיימים גם ביטוחים שונים (קרנות פנסיה, ביטוחי חיים, ביטוחי תאונות וכו') שמפצים את יורשיו ו/או תלוייו של אדם שנהרג כתוצאה מתאונה.

כמה "טיפים" לסיום:

מאוד מומלץ להתייעץ עם עורך דין בתחום הנזיקין במידה ואדם נהרג כתוצאה מתאונה. עורך הדין יוכל לנתח את המקרה מהבחינה המשפטית ולהמליץ על דרכי פעולה נכונות.

פעמים רבות, עקב האבל והקושי הטבעי לחזור ולעסוק בשגרה, בני המשפחה דוחים את מועד הפניה לעורך הדין. לפעמים העיכוב בפנייה לייעוץ משפטי, עשוי לגרום לנזקים עצומים ולכן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בהקדם.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא, וכן אינו מהווה טיפול משפטי ו/או תחליף לטיפול משפטי מקצועי או אחר. החתום מעלה לא יישא באחריות כלשהי, עקיפה או ישירה, לכל נזק שייגרם כתוצאה מהשימוש באמור לעיל. בכל מקרה, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.